Kaip prisiversti sportuoti?

Nauji metai – nauja pradžia. Dauguma prisižada sportuoti, sveikai maitintis, kažko išmokti…tačiau jau po kelių dienų motyvacija pradingsta lyg rūkas, o visus sportus atidedame kitam pirmadieniui. Tuomet savęs klausiame – kaip prisiversti reguliariai sporutuoti? Štai keletas būdų, padėsiančių išlaikyti motyvaciją:

  • Jei turite senų nuotraukų, kur jūsų kūnas atrodo sportiškas – iškabinėkite jomis namus, nepamirškite bent vieną užkabinti ir ant šaldytuvo. Jei tokių neturite – tuomet tiks ir svetimos fotografijos iš interneto, svarbiausia – kad jose būtų jūsų sportinės formos idealas.
  • Kasdien peržiūrėkite bent po vieną motyvuojantį video apie sportą.
  • Jei rūkote – meskite, antraip sportui neturėsite pakankamai energijos.
  • Subalansuokite mitybą, nes netinkamai maitinantis – norėsis tik sėdėti ant sofos ir nekils net mintis nueiti į sporto salę.
  • Prikalbinkite, kad draugas ar draugė siektų sportinių tikslų kartu su jumis (tarsi anoniminių alkoholikų klube – galėsite prižiūrėti vienas kitą, o apnikus tinginystei – paskambinti ir sulaukti keletos paskatinamųjų žodelių).

Atminkite, kad sportas (ang. workout) – tai ne laikinas užsiėmimas. Tai turi tapti įpročiu, gyvenimo būdu. Mėnesį apsileidus – sunku grįžti atgal į senas vėžias, be to – dingsta jėgų antplūdis, o dėl to darosi dar sunkiau. Tad kartą pradėjus – verčiau ilgesniam laikotarpiui nesustoti.