Apie moterų sportą su svarmenimis!

svarmenys

Sportas, tai sveikata, gera savijauta ir tvirtas, jus džiuginantis, kūnas. Tad norint džiaugtis šiuo deriniu reikėtų rasti laiko ir bent porą kartų per savaitę pasimankštinti. Žinoma, yra daug sporto rūšių ir kiekviena kaip sportuoti renkasi pagal savo pomėgius bei gyvenimo būdą. Tačiau dabar norime pakalbėti apie sportą su svarmenimis.
Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad svarmenys ir sportas su jais yra prastas pasirinkimas moterims, nes toks sportas užaugins tik gausybę nereikalingų raumenų, ir moterį pavers vyriška bei grubia. Todėl moterims reikėtų atlikti tik kardio pratimus, o pasirinkus sportą su svarmenimis, rinktis tik lengvus svorius ir lengvus pratimus. Tačiau tokį teiginį galima pavadinti mitu, nes, faktiškai jis neatitinka tikrovės. Pirmiausia, taip yra todėl, kad moterys negamina tiek daug testoterono (hormono atsakingo už raumenų augimą), todėl jos negali pradėjusios mankštintis su svarmenimis užsiauginti tokius raumenis, kokius užsiauginą vyriškosios lyties atstovai. Taigi, svarmenys visiškai netrukdo sulieknėti ir atrodyti moteriškai. Atvirkščiai. Svarmenys gali padėti pasiekti rezultatų apie kuriuos svajojote ne vienerius metus. Nes kardio treniruotės tik degina riebalus, tačiau netvirtina raumenų. O juk jūs norėtumėte atrodyti ne tik liekna, tačiau ir tvirta?
Yra ir kitų, tikrovės neatitinkančių įsivaizdavimų, pavyzdžiui, manoma, jog sportuojant su svarmenimis, moteris taps gremėzdiška ir neteks lankstumo. Ir vėlgi ne visai tikslu. Sportuojant su svarmenimis raumenys atsakydami į nuolatinę įtampą pasidaro kieti ir stiprus, dėl to sumažėja lankstumas. TAČIAU bet kuris sportininkas pasakys, kad norint kuo greičiau atsistatyti po treniruotės reikia padaryti tempimo pratimus būtent tiems raumenims, kurie gavo krūvį. Kitaip tariant treniruotės metu raumenys susitraukia ir jeigu mes jų nelankstysime jie ilgiau atsistatinės. Todėl sportininkai daro ilgus, statinius (ne spyruokliuojančius) tempimo pratimus, ir būtent dėl to jie yra lankstus. Sportuojant vien kardio to tiesiog nereikia, todėl jokio lankstumo ir neatsiranda.
Žmonės pradėję sportuoti susiduria su dar vienu melu. Dažnai įsivaizduojama, kad pradėjus sportuoti su svarmenimis, arba bėgiojant lauke, bus galima valgyti viską, nes kardio treniruotės sudegins, riebalus, o svarmenys ir pratimai su jais padės sutrvirtinti kūną. Iš dalies tai yra tiesa, tačiau jei jūs nepakeisite mitybos, ir suvartosite daugiau kalorijų nei jų sudeginsite, kūnas pradės kaupti riebalus ir jam bus visai nesvarbu, kokius fizinius pratimus prieš tai būsite atlikę. Nes sportuojat, net 70 proc. jūsų rezultatų priklauso nuo to, ką dedatės į burną.
Taigi, moterims nederėtų bijoti sportuoti su svarmenimis! Kartais išbėkite į kiemą pabėgioti, treniruokitės su papildomais svoriais ir džiaukitės rezultatais.