Disciplina sporte – nuoseklus kelias link rezultatų

Businessman with boxing gloves

Ar pagalvojate: „aš taip vargstu sporto salėje, o rezultatų nematyti…“? Jei taip, tuomet paklauskite savęs kiek laiko jau „vargstate“, ar tai darote nuosekliai ir kodėl sportas jums vargas? Juk jis turėtų teikti malonumą! Štai raktai, kurie jums padės kelyje link rezultatų.

1. Apsisprendimas, pasirengimas. Reikia suvokti, jog pradedate naują, aktyvų ir sveiką gyvenimo etapą. Tuomet pasirinkti malonią sporto šaką, pasikonsultuoti su profesionalu dėl krūvių. Dažnai daroma klaida, pradedantieji sportuoti jaučia entuziazmą, energijos perteklių ir pirmomis dienomis persitempia, nualina organizmą.

2. Mityba. Sekite ką valgote, kada ir kiek. Yra daug teorijų: vieni sako, kad užtenka dienoje pavalgyti kartą, bet sočiai, kiti laikosi klasikinio modelio – pusryčiai, pietūs, vakarienė, treti – valgo kas dvi tris valanda mažais kiekiais, kad organizmui būtų lengviau virškinti ir, kad jis nekauptų riebalų. Universalaus recepto nėra. Paslaptis slypi jūsų organizme. Pasidomėkite mitybos variantais ir pasirinkite dietą, kuri tiks prie jūsų gyvenimo būdo, ritmo ir pomėgių. Nesibaidykite žodžio dieta. Daugelis imasi drastiškų dietų, kurios turi trumpalaikį efektą, tačiau gera ilgalaikė dieta – paprasčiausia subalansuota mityba. Valgykite įvairius produktus ir laikykitės mitybos piramidės patarimų.

3. Apšilimas, atvėsimas. Treniruotės eigoje dažnai pasitaikanti klaida – prastas apšilimas. Vieni jam skiria mažai dėmesio, o kiti visiškai pamiršta. Apšilimą derėtų sureikšminti dėl dviejų priežasčių: pirma – kalorijos pradeda degti tik po 30 apšilimo minučių ir pakilus pulsui, antra – gerai apšilus sumažėja traumų tikimybė. Nė vienas nėra apsaugotas nuo traumų, tačiau geras apšilimas sumažina riziką susižeisti. Žinoma pradėjus sportuoti protingas žingsnis įsigyti draudimą, kuris traumos atveju padengtų gydymo išlaidas, tačiau už draudimą dar geriau – traumų prevencija. Atvėsimas lygiai taip pat svarbus kaip ir apšilimas: organizmas turi grįžti į normalią būklę, raumenys turi gauti deguonies. Tinkamai atvėsus, raumenys bus lankstesnis, išvengsite skausmo ir susikaupusių pieno rūgščių, bei kita treniruotė bus veiksmingesnė.

4. Tinkamas svorių ir pratimų pasirinkimas. Norėdami numesti svorio rinkitės širdies veiklą stimuliuojančias veiklas. Norėdami išryškinti raumenis dirbkite su savo kūno svoriu ar lengvais svarmenimis. O siekdami išpūsti raumenis rinkitės didesnius svorius. Klaida, kai moterys norėdamos puikios figūros treniruoja tik problematiškas kūno vietas: šlaunis, pilvą, sėdmenis. Labai svarbu palaikyti visų raumenų tonusą. Dažno žmogaus nugara yra daug silpnesnė už pilvo presą, ateityje tai gali sukelti rimtų problemų.

5. Ir galiausiai, viskas bus nieko verta be disciplinos. Jūs privalote laikytis grafiko ir taisyklių, kiekviena jų – neturi išimčių. Pasiekti rezultatai bus ilgalaikiai tik pakeitus savo gyvenimo būdą ir laikantis griežtos disciplinos.