Kaip sportuoti, kad celiulitas nebūtų Tavo draugas?

Celiulitas (apelsino žievelės sindromas) – medžiagų apykaitos sutrikimas, pasireiškiantis poodinio sluoksnio uždegimu ir susiformavusiais odos nelygumais. Dažniausiai celiulitas pradeda formuotis dėl susikaupusių toksinų, šlakų ir druskos. Tai dažna moterų problema, nes net 85-90 proc. moterų visame pasaulyje skundžiasi celiulito buvimu. Svarbu paminėti, kad kai kuriais atvejais svoris neturi jokios įtakos celiulito atsiradimui, nes daugelis moterų, kurios skundžiasi šiuo odos defektu, yra visai lieknutės. Jei padidėjęs svoris nėra pagrindinė problema, tuomet, kas yra?

celiulas. apelsino zievele

Priežasčių, dėl kurių atsiranda celiulitas yra labai daug:

  • riebus maistas,
  • stresas, piktnaudžiavimas tabaku ir alkoholiniais gėrimais
  • amžiaus pokyčiai,
  • skydliaukės ir kasos veiklos sutrikimai,
  • kraujotakos riebaliniame audinyje sutrikimai,
  • antsvoris,
  • paveldimumas,
  • vandens ir druskų disbalansas organizme,
  • o svarbiausia – pasyvus gyvenimo būdas.

Anksčiau žmonės daug vaikščiodavo pėsčiomis, dirbdavo fizinį darbą, nemažai laiko praleisdavo gamtoje, todėl jų odos audinys buvo gerokai tvirtesnis. Šiais laikais viskas apsivertė aukštyn kojomis: automobiliai, sėdimas darbas ofise, laisvalaikis, žiūrint televizorių ar sėdėjimas su draugais bare… Taigi gyvenimas tapo itin sėslus ir tik nedaugelis prisiverčia išeiti į lauką pasivaikščioti, dar mažesnis kiekis žmonių nutaria vaikščioti į sporto klubą. Tačiau, jei norite, kad celiulitas Jūsų nekankintų, būtinai judėkite!

celiultas ir pasyvus gyvenimo budas
Judėjimas yra labai svarbus faktorius, nes vietose, kur dingsta riebalai – susiformuoja raumenys, o ada ant raumenų tampa tampresnė. Negana to, vaikščiojimas, plaukiojimas, bėgiojimas, tempimo ir jėgos pratimai skatina medžiagų apykaitą, kraujotaką, iš organizmo lengviau pasišalina šlakai bei toksinai.
Norite, kad rezultatai būtų efektyvūs? Užsiimkite sportu, kuris lavina Jūsų kojų, sėdynės bei pilvo raumenis:
plaukiokite, mankštinkitės vandenyje, važinėkite dviračiu, šokite, kopkite į kalnus, šokinėkite per virvutę, lankykite jogą, bėgiokite, jei nepatinka bėgioti, visuomet kaip alternatyvą galite rinktis sportinį ėjimą. Norėdami sutvirtinti kūno raumenis namų salygomis, galite kasdien atlikti izometrinius pratimus – sėdėdami prie stalo, automobilyje ar tiesiog žiūrėdami televizorių įtempkite sėdmenų arba pilvo raumenis ir kurį laiką palaikykite, atleiskite raumenis, po kurio laiko pakartokite. Galima sakyti, kad pasirinkimas tikrai platus, išsirinkite, kokia fizinė veikla Jums labiausiai patinka ir pirmyn į kovą su celiulitu!

Woman swimming in a pool
Taip pat Jūsų medžiagų apykaitą pagreitins ir kontrastiniai dušai, kurie puikiai pasitarnaus, mažinan celiulitą. Svarbiausia nepamirškite, kad ištvermės pratimus, kontrastinius dušus, tempimo pratimus reikėtų jungti su raumenų treniruotėmis ir taip kompleksiškai siekti geriausių rezultatų. Taip pat turėtumėte suprasti, kad jei nutarėte treniruotis ir tokiu būdu kovoti su celiulitu, turėtumėte tai daryti reguliariai.
Svarbu pastebėti ir tai, kad vien treniruotės celiulito nepanaikins. Sportas sutvirtina raumenis ir jungiamuosius audinius, todėl celiulitas tampa mažiau pastebimas. Jei norite, kad kovoje su celiulitu Jūsų rezultatai būtų maksimalūs, rinkitės sveiką mitybą, masažuokite problemines vietas, naudokite celoulito mažinimo priemones.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top