Kultūristo organizmas

Žmogaus organizmas (kaip ir augalų bei gyvūnų) turi savireguliacijos sistemą, kuriai poveikį daro įvairūs aplinkos veiksniai. Kultūristo dieta yra sudaryta tinkamai, kai jo organizmas iš maisto gauna pakankamai kalorijų kasdienei veiklai. Šios sporto šakos atstovai, sudarydami savo mitybos racioną, atsižvelgia į siekiamo rezultato pobūdį. Maisto produktų pasirinkimas priklausys nuo jame esančių maistinių medžiagų poveikio organizmui: jeigu sportininkas siekia užauginti raumenų masę, jis rinksis baltyminį maistą (mėsa, graikiškas jogurtas, riešutai), jeigu nori išryškinti raumenis – atsižvelgs ir į riebalų kiekį suvartojamą kartu su baltyminiu maistu (rinksis žuvį, krevetes, liesą vištieną, kalakutieną ir jautieną, liesus varškės produktus, bei kiaušinio baltymus), galbūt dažniau rinksis augalinės kilmės baltymus nei gyvulinės. Atsakingai vartos tik natūralius ir sveikus angliavandenių šaltinius, ribos jų kiekį. Svarbus yra baltymų, riebalų ir angliavandenių balansas. Šios, griežtai disciplinuotos, sporto šakos atstovai dažnai naudoja įvairius (ir palyginus su kokybiškais maisto produktais – nebrangius) papildus. Pigūs kultūrizmo papildai (angl. cheap bodybuilding supplements) sparčiai išpopuliarėjo ir dabar yra neatsiejami nuo kultūrizmo sporto šakos. Kultūrizmo papildai – tai maisto papildai, kurių sudėtyje yra koncentruotų maisto medžiagų, reikalingų sportininko organizmui siekiant pasirinkto pobūdžio rezultato. Kai kurių kultūrizmo papildų paskirtis yra padėti organizmui greičiau įsisavinti maiste esančias medžiagas. Vanduo, fiziškai aktyviam organizmui, yra lygiai taip pat svarbus kaip ir tinkamas maistas. Svarbu valgyti pusryčius, nes po nakties organizmas jau būna išalkęs, o laukdamas iki pietų gali jausti badą.

Apkraudami organizmą jį laviname ir stipriname, tačiau tik kurį laiką. Organizmas prisitaiko prie fizinių apkrovų sukeliamo streso. Dėl to fizinį krūvį reikia laipsniškai didinti. Fizinis apkrovimas susideda iš: treniruotės intensyvumo (raumenų įtampos), treniruotės trukmės (pratimų pakartojimų skaičiaus) ir treniruočių pasikartojimo.

Produktyviausia treniruotė antroje dienos pusėje, tuomet raumenų temperatūra natūraliai aukščiausia ir jie stipriausi. Taip pat labai svarbus organizmo, raumenų poilsis. Nugaros, krūtinės ir kojų raumenų poilsio optimaliausias laikas yra 72 valandos, o smulkesnių raumenų (blauzdų, bicepsų, tricepsų ir kt.) – 48 val.

Kultūristai laikosi tam tikros disciplinos, kurią sudaro daugybė taisyklių. Čia išvardinta tik maža dalis profesionalaus sportininko principų, padedančių siekti užsibrėžto tikslo ir tausoti organizmą.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top