Ortopedinė avalynė šokiams. Kaip išsirinkti?

ortopedine avalyne sokiams
Šokiai kartais gali suteikti ne tik malonumą, bet ir skausmą. Ypač Jūsų kojoms, kurios gauna milžinišką krūvį. Kuo daugiau tampi priklausomas nuo šokio, tuo didesnį krūvį gauna kojos. Kuo ilgiau praleidi ant kojų, tuo daugiau jauti padarinius dienos pabaigoje. Kojos gali būti pavargusios ir skaudančios. Šis poveikis gali būt dar stipresnis, jei turite aukštą arba žemą pėdos arką. Tačiau yra gerai naujiena – ortopedinė avalynė šokiams.
Jei ketinate šokti daug, daktarai visada rekomenduoja nusipirkti porą ar kelias pora gerų šokių batelių. Su patogia ortopedine avalyne jausite labai didelį skirtumą. Nauji batai, nepriklausomai nuo jūsų pėdos didelės ar mažos arkos, padės išlaikyti gerą struktūrą.
Štai keletas pavyzdžių: 
Pointe batai: skirti baleto šokiams. Jie yra atviru priekiu ir grūdinto pado. Taip šokėja gali stovėti ant savo kojų pirštų per pratimus. Batai yra sutvirtinti klijais, o taip pat dirželiais ir juostelėmis, kad būtų apsaugotos kulkšnys.
Ghillies: minkšta ortopedinė avalynė, kuri naudojama Airijos ir Škotijos šalių kalnų šokiuose.
Džiazo bateliai: paprastai yra sudaryti iš dviejų dalių gumos pado tam, jog teiktų lankstumą ir sukibimą. Be to, jų kulnas – trumpas.
Šokių bateliai: lengvi bateliai su sustiprinta guma ant padų, kuri leidžia šokėjui tvirtai stovėti ant pirštų galiukų.
Stepo bateliai: jie turi metalines plokšteles, montuojamas prie piršto ir kulno dugnų. Metalinės plokštelės skleidžia garsą, kuomet susiliečia su kietu paviršiumi.
Yra daugybė avalynės pasirinkimų šokėjams, tad jie turi galimybę išsirinkti apavą pagal savo poreikius. Būsima ortopedinė avalynė turi būti renkamasi pagal tai, kokio stiliaus šokį šoksite ir, daugeliu atveju, pagal tai, ant kokio paviršiaus tą darysite.