Jei nebūsi atsargus sporto salėje – užsikrėsi odos grybeliu

Lankymasis sporto salėje yra labai sveikintinas dalykas, ypač, XXI amžiuje, kuriame žmonės judėjimui bei buvimui lauke skiria gerokai mažiau laiko ir dėmesio nei anksčiau. Tačiau pasyvus gyvenimo būdas yra prastas sprendimas ir mūsų kūnui, ir mūsų sielai. Juk neveltui yra sakoma, kad sveikame kūne gyvena sveika siela. Ir vis tik, yra tam tikros taisyklės, kurių būtina laikytis sporto salėje bei persirengimo kambariuose. Kitu atveju, apie sveikatą galėsite pamiršti, nes nesulaikant higienos taisyklių, Jūs galite užsikrėsti itin nemalonia ir erzinančia liga – odos grybeliu.
Odos grybelis, tai kūno odą raudoniu bei niežtinčiomis pūslėmis padengianti liga, atsirandanti dėl grybelinės infekcijos. Užsikrėsti odos grybeliu galima dėl susilpnėjusios imuninės sistemos, taip pat vaikštant basomis sporto salės persirengimo kambaryje bei duše ir dėl higienos trūkumo, pavyzdžiui, jei kitos dienos treniruotei naudojate tas pačias kojines, kurias naudojote šiandien arba, jei Jūsų sportbačiai jau „šimtą metų“ nematė skalbimo mašinos.

Jei nesilaikysite šių taisyklių, gali atsirasti tam tikri ligos požymiai:

  • odos niežulys;
  • pūslelės;
  • raudonos odos dėmės;
  • įvairūs odos įtrūkimai;
  • odos pleiskanojimas;
  • šašai;

Norite išvengti odos grybelio? Tuomet turite suprasti, kad sporto klubas ne vienintelė vieta, kurioje galite juo užsikrėsti. Todėl tam, kad išvengtumėte šios ligos, turite laikytis prevencijos taisyklių, kurių yra gerokai daugiau nei tos, kurias išvardijome pradžioje. Kaskart kruopščiai plauti rankas bei kojas ir jas nusausinti. Taip pat reguliariai kirpkite nagus ir jokiu būdu neužapvalinkite galų, nes ne tik kad į panages prilįs įvairiausių bakterijų, bet dar ir nagas įaugs į Jūsų odą. Naudokite priemones nuo prakaitavimo, taip pat neglostykite laukinių gyvūnų, nes jie gali būti grybelio nešiotojai.
Laikydamiesi šių, rodos, elementarių taisyklių galbūt neišvengsite, tačiau tikai sumažinsite riziką užsikrėsti odos grybeliu.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top