Kodėl po sporto skauda raumenis?

Skausmas ar raumenų tempimas/maudimas po intensyvios treniruotės, turbūt ne vienam yra gerai pažįstamas jausmas. Išbandėte naujų pratimų treniruotę? O galbūt sporto salėje apsilankėte pirmą kartą? Tuomet tikėtina, kad praėjus kelioms valandoms po treniruotės, o ypač kitą dieną, Jus kamuos raumenų skausmai. Minėti raumenų skausmai pirmą dieną dažnai būna nežymūs, tačiau kitą arba net dar kitą dieną jie gali stipriai sustiprėti.

raumenų skausmas

Labai daug asmenų dėl raumenų skausmo, jaučiamo po treniruotės kaltina pieno rūgštis, kurios kaupiasi raumenyse po sporto. Vieni po treniruotės guli vonioje, kiti naudojasi sauna, masažu, treti, kitą dieną eina sportuoti, vadovaudamiesi posakiu: „nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“.
Po intensyvios treniruotės taip pat galima valgyti tam tikrus produktus, kurie padeda raumeniui „atsistatyti“. Kaip pavyzdį galime pateikti:

  • bet kokie riešutai. Riešutuose yra gausu vitamino E, kuris stiprina raumenis;
  • vyšnios – pasižymi antiuždegiminėmis savybėmis ir malšina pertemptų raumenų skausmą;
  • neapdoroti grūdai – grūdai, tai angliavandeniai, o angliavandeniai mums padeda kovoti su nuovargiu;
  • kiaušiniai – kiaušiniuose yra daug baltymų bei vitamino E, kuris padeda raumenims atsigauti po intensyvios treniruotės;

 

sanarių skausmas

 

 

Tačiau yra ir tokių sportininkų, kurie tikina, jog tinkamai sportuojant jokios pieno rūgštys nesikaupia raumenyse ir tuomet raumenų skausmas nekamuoja. Anot kai kurių sportininkų, reikia ištvermės treniruotes derinti kartu su intensyviomis, niekada nepamiršti apšilimo ir nepersitempti. Galbūt tinkamai parinkta programa ir suteikia galimybę išvengti raumenų skausmo, tačiau jei persistengėte, pagulėkite karštoje vonioje, suvalgykite saują riešutų ir pailsėkite, kitą dieną jausitės gerokai geriau.