Kodėl sportininkams svarbios šviežiai spaustos sultys?

sulciaspaude

Paskutinio metu tik ir girdime, koks svarbus žmogui sveikas gyvenimo būdas, ekologiški produktai ir sportas. Kartu su tokiomis temomis išpopuliarėjo ir sultys. Šviežiai spaustos sultys – tai tikras naudingų medžiagų šaltinis, kurį gert yra patogu tiek prieš, tiek po ar pačių treniruočių metu.
Nesvarbu, ar žmogus dar tik pradeda sportuoti, ar sportas jau kuris laikas yra tapęs jo gyvenimo būdu, sulčių nauda jam yra neginčijama. Iš vaisių, uogų ar daržovių išspaustos sultys yra praturtintos įvairiais vitaminais, mikroelementais, vandeniu. Visi šie elementai yra būtini sportuojančiam žmogui. Aktyvi veikla sunaudoja kiekvieno mūsų organizme esančią energiją, o ją susigrąžinti ir toliau sėkmingai sportuoti galima tik normaliai maitinantis. Visavertis maistas dažnai atstoja ir įvairius maisto papildus.
Dabar, lengviau negu bet kada prieš tai, išsispausti šviežių sulčių tapo visai paprasta. Bet kuri moderni sulčiaspaudė išspaus sultis iš tokių vaisių, uogų ar daržovių, kaip apelsinai, morkos, serbentai, obuoliai ir pan.
Sportuojančio žmogaus raumenų tonusas gali atsistatyti, jeigu valgoma daug angliavandenių turintis maistas. Taip pat reikia nepamiršti ir vitaminų. Jeigu šiltuoju metų laiku soduose ir daržuose užderi nemažai vaisių ar daržovių, tai šaltuoju laiku- žiemą, ar ankstyvą pavasarį, padėtis kiek liūdnesnė. Sulčiaspaudė kiekvieno sportininko namuose puikiai pasitarnauja vasarą, kai daug sodo gėrybių gali būti paverstos į ypač naudingas šviežias sultis. Žiemą galima pirkti parduotuvėse randamus apelsinus ir iš jų spaustis sultis. Sportininkams apelsinų sultys yra nepamainomas vitamino C šaltinis.