sporto klubas

Kas turėtų vadovauti sporto klubui?

Nuo gero vadovo didžiąja dalimi priklauso daugelio įstaigų ir kompanijų veiklos sėkmė. Jo paieška gali užtrukti ne vieną mėnesį, tačiau geriau neskubėti, bet išsirinkti geriausią kandidatą, nes patikėjus įmonės vadovavimą į netinkamas rankas galima negrįžtamai pakenkti verslui. O ar yra išskirtinių savybių, kuriomis turi pasižymėti sporto klubo vadovas?

Sporto klubo vadovo paieška Lietuvoje gali būti vykdoma per vadovų atrankos agentūras, talpinant skelbimus į socialinių tinklų tikslines grupes, vykdant vadinamąją „Galvų medžioklę“, kai perviliojami konkurentų samdomi vadovai ir panašiai. Be tipinių vadovo / vadybininko savybių, sporto klubo vadovas turėtų turėti kelias specifines.

Puiku, jeigu vadovas lygiaverčiai išmano tiek patį sportą (klubo siūlomas paslaugas ir kitus su sportavimu susijusius dalykus), tiek verslą. Toks vadovas ne tik gebės gerai atrinkti darbuotojus, formuoti patikimą komandą, bet ir taikliai paskirstyti darbus bei grafikus tiek treneriams, tiek vadybininkams ir kitiems darbuotojams.

Sporto klubo vadovas turėtų nebijoti ir galėti būti klubo „veidu“. Tai nereiškia, jog jis pats turi būti kultūristas ar atletas. Tai reiškia, kad jam turi rūpėti ne tik darbuotojai ir verslo sėkmė, bet ir klubo lankytojų gerbūvis, gaunama nauda, sveikata ir panašiai. Sporto klubų lankytojai yra gana jautrūs asmeniniam bendravimui, ir tai sudaro nemažą dalį klientų grįžimo tikimybės.

Potencialaus klubo vadovo patirtis sporto organizacijose Lietuvoje ar užsienyje taip pat gali duoti daug naudos dėl užmegztų kontaktų. Toks vadovas visuomet žinos patikimų ir profesionalių trenerių, sportininkų, kuriuos galės pakviesti dirbti, taip pat plačiau skleis žinią apie klubą sporto bendruomenėse.

Ir, žinoma, sveiką gyvenimo būdą propaguojančiu sporto klubo vadovu, labiau nei žalingų įpročių turinčiu, tikės ir darbuotojai, ir klientai.

Scroll to Top