Trys svarbiausi žingsniai kaip motyvuoti save sportui

motivacija-sporto

Šiltasis metų sezonas ne vienam sukelia tikrą galvos skausmą. Sunkius ir ilgus drabužius tenka pakeisti lengvais apdarais. Pasirodžius karštiems saulės spinduliams norisi apsilankyti prie vandens telkinių ar pasipliuškenti kiemo baseine. Tačiau, patogiai ir gražiai jaustis trukdo per žiemą priaugti kilogramai. Kaip greitai jų atsikratyti ir atgauti norimas formas aišku daugeliui — sportas. Pasakyti, kad nuo rytojaus pradėsiu sportuoti labai paprasta, tačiau imtis realių veiksmų kur kas sudėtingiau. Kaip rasti stiprybės ir prisiversti užsidėti sportbačius? Kaip save motyvuoti?

Motyvacija sportuoti ugdoma panašiai kaip ir motyvacija mokslui, darbui, kitiems panašiems dalykams. Labai svarbu turėti užsibrėžtą tikslą. Jei atėjus vasarai norite numesti svorio, o kaip pagrindinę priemonę pasirinkote sportą — sugalvokite, kokių rezultatų norite pasiekti.

Svarbu tikslumas. Jei tvirtai pasiryžote sportuoti, tačiau vis dar trūksta motyvacijos, tuomet susikurkite aiškų planą. Jei tikslas numesti svorio — užsibrėžkite aiškias ribas, kiek kilogramų norite atsikratyti: 1,2,5,10 kg… Žinant tikslius skaičius bus lengviau sekti rezultatus, o matant, kad sportas duoda rezultatus motyvacija dirbti ir stengtis tik didės.

Būkite realistai. Svorio metimas ar formų gražinimas yra ilgalaikis procesas, todėl nereikėtų prisisvajoti, kad kilogramai ištirps po poros dienų, o tobulas pilvo presas išryškės po pirmos atsilenkimų savaitės. Norint pasiekti tobulų rezultatų ir tai daryti su pakilia nuotaika, reikia būti realistais ir objektyviai įvertinti padėtį. Tam gali padėti treniruočių laikotarpio ir grafiko susidarymas. Jei sportuoti pradėjote tik dabar, akivaizdu, kad rezultatams pasiekti gali prireikti daugiau laiko. Todėl, skirkite sau daugiau laiko, pavyzdžiui, 2-3 mėnesius. Jei sportuojate nuolat ir norite paryškinti tik tam tikrą raumenų grupę, laiką trumpinkite, tačiau dauginkite treniruočių skaičių.

Sekite rezultatus. Kas gali motyvuoti labiau nei akivaizdūs rezultatai? Sporto rezultatus stebėti bus lengviau, jei nuo pirmosios treniruočių dienos užfiksuosite savo kūno apimtis. Prieš pradedant sportuoti būtinai pasisverkite ir užsirašykite šį skaičių. Išsimatuokite apimtis, kurios svoriui krentant taip pat kis. Norint matyti aiškius rezultatus pasisverti ir pasimatuoti kūno pokyčius užtenka vieną kartą per savaitę. Svarbu nepamiršti subalansuotos mitybos!