Sporto papildai — kaip išsirinkti teisingai?

sporto-papildai

Sportas šiomis dienomis labai populiarus. Daugelis žmonių kasdien lanko sporto sales, grupines aerobikos, zumbos ar jogos treniruotes. Kiti renkasi bėgimą, plaukimą, dviračius ar riedučius. Tačiau, svarbiausia, kad sportas yra tapęs svarbia gyvenimo dalimi, be kurios sunkiai įsivaizduojame normalią savo dieną.

Daugeliui sportas yra laisvalaikio užsiėmimas. Kasdienis pasivažinėjimas dviračiu laikomas labiau malonumu, nei sportu. Tačiau, ne maža dalis žmonių į fizinį aktyvumą žiūri kur kas rimčiau. Jie ne tik reguliariai lankosi sporto salėse, reguliuoja savo mitybą, bet ir nemažai dėmesio skiria sporto papildams. Maisto arba sporto papildai yra mitybos priedai, papildinys ir praturtinantys mitybos racioną. Sporto papildai yra labai svarbūs aktyviai sportuojantiems žmonėms, norintiems numesti svorio arba, atvirkščiai, padidinti raumenų masę. Papildai sportuojantiems yra skirstomi, priklausomai nuo sportuojančiųjų tikslų. Dažniausiai skiriami du, pagrindiniai tikslai sau: svorio metimas arba kūno masės didinimas. Todėl, be galo svarbu nemaišyti šių dalykų ir tinkamai pasirinkti papildus, skirtus sportui.

Antsvorio mažinimas. Ne paslaptis, kad daug sportuojančių žmonių tai daro ne dėl malonumo, bet dėl kito aiškaus tikslo — antsvorio mažinimo. Šiai žmonių grupei itin svarbi subalansuota mityba, todėl norint numesti svorio rekomenduojama vartoti tokius sporto papildus, kaip karnintinas, ma huangas ar piruvatas. Jie padeda deginti riebalus, tačiau, kartu, atstato ir reikalingas organizmui medžiagas, suteikia energijos.

Raumenų auginimas ir ryškinimas. Kita grupė žmonių, besilankančių sporto salėse yra sporto entuziastai ir profesionalai, kuriems sportas yra tapęs neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Tokie žmonės sportuoja, norėdami pasiekti tam tikrų rezultatų ir į savo kūną žiūri labai atsakingai. Tam, kad priaugtų reikiamą kiekį raumenų jie vartoja įvairius baltymų mišinius, baltymų hidrolizantus ir aminorūgštis. Šie sporto papildai reguliuoja kūno svorį, o suderinus juos su atitinkamais pratimais, padeda išryškinti norimas raumenų grupes. Baltyminius maisto papildus ir aminorūgštis vartoja fitneso ar kūno dizaino sporto atstovai.