Regbis — grėsmingas, bet labai populiarus

Regbis

Regbis daugeliui kelia ne pačias linksmiausias asociacijas: mėlynės, išmušti dantys, prakirsti antakiai ir kita. Tačiau, daugelyje Europos valstybių šis sportas yra itin mėgiamas. Rengiami regbio turnyrai, kuriami klubai, šis žaidimas ne kartą buvo įtrauktas ir į olimpinių žaidynių programas. Nors regbis nėra lengva sporto šaka, o anaiptol, pareikalaujanti didelio fizinio pasirengimo — kas metai jis pritraukia vis daugiau entuziastų.

Iš kur tas regbis atsirado?

Jei prieš keletą dešimtmečių kas nors JAV ar Kinijoje būtų  pasiūlęs pažaisti regbį, tikriausiai būtų likęs nesuprastas. Ir nieko čia nuostabaus ar keisto, nes regbis yra europietiškas žaidimas, kuris atsirado ne kur kitur, o Didžiojoje Britanijoje. Spėjama, kad pradininku laikomas moksleivis Viljamas Vebas Elisas, kuris visai to nenorėdamas tapo regbio žaidimo „išradėju“. Vienos popietės metu, kuomet kiti studentai mokyklos kieme spardė kamuolį, prie jų pribėgo Elisas, atėmė kamuolį, tvirtai suspaudė jį savo glėbyje ir nepaisydamas riksmų, perlėkė visą mokyklos kiemo plotą. Pasirodo, šis vaikino poelgis neliko nepastebėtas. Kiti vaikinai netrukus pradėjo žaisti regbį. Jau XIX amžiaus pabaigoje, 1871 metais Anglijoje įsikūrė pirmoji regbio federacija. Neilgai trukus žaidimas paplito po visą Europą ir labai išpopuliarėjo.

Regbio taisyklės

Regbis — komandinis, kontaktinis žaidimas. Vienu metu aikštėje žaidžia 15 žaidėjų. Rungtynėse iš viso registruojami 23 žaidėjai, nes neretai prireikia pakeisti sužalotą ar susitraumavusį žaidėją. Žaidimo tikslas yra nugabenti kamuolį į varžovų įskaitinį plotą arba įmušti į jų vartus. Svarbus akcentas, kad Žaidimo metu kamuolį galima spirti į priekį, bet perduoti tik atgal. Svarbus regbio elementas — kamuolys. Jis yra ovalo formos ir susiūtas iš keturių specialios, tvirtos medžiagos gabalų. Regbis išsiskiria iš kitų žaidimų tuo, kad yra tarsi kitų sporto šakų mišinys. Regbio žaidime galime pastebėti futbolo,  imtynių, lengvosios atletikos ar beisbolo elementų. Todėl, norint žaisti regbį reikia ne tik didelio noro ir užsidegimo, bet ir labai tvirto sudėjimo. Šiam žaidimui būtinas greitis, jėga, puiki koordinacija ir, žinoma, ištvermė. Jei bijote didelių, augalotų vyrukų, o bėgimas nėra jūsų draugas, verčiau rinkitės ramesnį sportą.