Sportinė liemenėlė: kam ji reikalinga ir kaip išrinkti?

Užsiimti aktyvia veikla yra sveika ir niekas to negalėtų paneigti, kadangi sportuojant ne tik stangriname savo kūną, tačiau geriname ištvermę ir širdies veiklą. Tačiau sportuojant tiek namie, lauke ar sporto klube svarbu turėti ne tik tinkamą avalynę, bet ir aprangą. Ypač moterims, kurios be sportinių kelnių ir mašinėlių, dar turi pasirinkti tinkamą sportinę liemenėlę. Juolab, kad jų rinkoje yra begalės kiekvienoje drabužių, sportinių prekių ar net maisto parduotuvėse ir ne visada kaina atspindi kokybės. Kodėl?

Yra begalės įvairiausių tyrimų tiek vaizdo, tiek popieriniu formatu, kuomet moterys turinčios didelę krutinę rinkosi sportines liemenėles, ne tik pagal kainą, bet ir prekės ženklą. Ir beveik visos moterys įvertino sportinės liemenėlės palaikymą intensyviai šokinėjant, tačiau nebuvo vienareikšmiško pasisakymo, kad brangesnė liemenėlė yra kokybiškesnė už pigesnę.

Sportinės liemenėlės moterims yra reikalingos tam, kad prilaikytų krutinę darant funkcinius pratimus, bėgiojant, taip pat palaikant formą. Juk nei viena nenorėtų gadintis savo kasdieninės liemenėlės sporto salėje, juolab kad jos nėra pritaikytos fiziniams sportui. Ir mokslininkai yra ištyrę, kad specialios sportinės liemenėlės sumažina krutinės judėjimą net 74 procentais, o paprasta, kasdieninė vos 38 procentais.

Moterys net gi nešioja šias liemenėles dėl patogumo, kadangi jos neturi užsegimo bei papildomų vielų, todėl yra lengvesnės ir suteikia komfortą. Tačiau didžioji dalis moterų, kurios sportuoja ir be tokių liemenėlių, kadangi nežino, kaip išrinkti tinkamą liemenėlę. Reikia atkreipti dėmesį į:

Audinį, kuris turi būti pralaidus orui;
Liemenėlė turi būti su kaušeliais, ypač toms moterims, kurios turi didelę krutinę;
Sportinė liemenėlė, kuri išties tvirtai laikytų krutinę privalo būti su plačiomis petnešomis.

Ir nereikia galvoti, kad sportinės liemenėlės yra nuobodžios, kadangi jos taip pat turi gražius dizainus, raštus, petnešėles. Tad moterys gali atrodyti madingai net sporto klube, dėvėdamos išskirtinio stiliaus sportines liemenėles.

Scroll to Top