Boksas: trumpa istorija

Vienas iš vyriškiausių sporto šakų yra boksas, kuris atsirado daugiau nei prieš 5000 metų. Boksas žinomas ir įvairiuose šaltiniuose minimas dar nuo gilios senovės, o ant įvairių radinių dažnai matomi priešiniai, kuriuose boksuojasi du priešininkai. Taigi, tai yra tikras sportininkams skirtas paveldas, kuris gyvuoja iki šių laikų ir yra populiari sporto šaka visame pasaulyje.

Šis sportas vyrams, tačiau nėra tokios sporto, kurio negali sportuoti moterys, tad nenuostabu, kad moterų boksininkų taip pat atsiranda, o šioje sporto šakoje jos pasiekia tikrai gerus rezultatus. Jei toliau kalbant apie istoriją, tai bokso pirmtakas buvo kitas, žiauresnis sportas, kurio pavadinimas — kumštynės, paprastai tariant, tai paprastos muštynės, kuriose priešininkai nenaudoja pirštinių, kovoja plikomis ir tik odos juostomis apvyniotais kumščiais. Tai buvo laikoma žiauru sportu, nes boksininkai patirdavo nemenkų traumų.

Boksas, kaip sportas tapo populiariu Anglijoje, kadangi žinios apie kovas atsirado dar 1681 metais. Žinoma, pirma tai buvo sportas be taisyklių, tačiau ne visi yra lygūs bei turi lygias jėgas. Tad atsirado ir taisyklės, įvairūs draudimai. Pagaliau sportas įgavo šiokias tokias taisykles, reikėjo muštis tik su kumščiais.

Vėliau atsirado ir bokso pirštinės. Su laiku jos taip pat tobulėjo, tapo saugesnės ne tik priešininkui, bet ir pačiam kovotojui. Šis sportas tapo populiarus tarp įvairaus socialinio sluoksnio žmonių bei tapo puikia galimybe turintiems potencialą kopti karjeros laiptais. Praėjo nemažai laiko, tačiau pagrindinės bokso taisyklės išliko tos pačios. Boksininkai kovoja ringe, o ne gatvėje, taip pat kovą vertina ne tik komisija, bet ir teisėjas, kuris būna kartu ringe su kovotojais. Reikia nepamiršti ir labai svarbaus dalyko, tai svorio kategorijų.

Daugiau nei prieš 100 metų, pagaliau ši sporto šaka buvo įtraukta ir į olimpines žaidynes, o pirmosios toks sporto čempionatas buvo surengtas Švedijoje 1925 metais, tuomet jis buvo skirtas Europai. Vėliau Kuboje surengtas ir pasaulio čempionatas.

Praėjo nemažai laiko, tačiau ši sporto šaka išties tapo populiaria ir mėgstama visame pasaulyje. O mūsų šalyje taip pat yra puikių boksininkų, kurie stengiasi garsinti mūsų šalies vardą šioje srityje.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top