Ką daryti, kad miegas būtų saldus it medus?

Miegas

Kokybiškas miegas yra svarbus ne tik žmogaus sveikatai ar nervų sistemai, tai turi didelės įtakos nuotaikai, kasdieniams darbams atlikti. Prasta miego kokybė gali sumažinti darbingumą, vienaip ar kitaip nelemti Jūsų emocinę būklę ar prišaukti įvairias ligas. Tačiau yra būdų, kurie pagerina miego kokybę, o žmogus be vargo gali gyventi pilnavertį gyvenimą kokybiškai pailsėjęs.

Atkreipkite dėmesį į miegamojo kambario apšvietimą. Mėlynoji šviesa klaidina žmogaus smegenis ir neleidžia joms pasiruošti miegui. Matant mėlyną šviesą smegenys suvokia, kad yra dienos metas, todėl nesiruošia poilsiui. Šią šviesą skleidžia įvairūs ekranai: mobilieji telefonai, kompiuteriai, televizoriai ir kiti.  Norint apsaugoti savo miegą reikėtų riboti šių prietaisų vartojimą vakare, o 2 valandas prieš miegą išjungti ryškias šviesas.

Eikite miegoti ir kelkitės vienodu laiku. Vienodas miego rėžimas padeda ne tik geriau ir ramiau išsimiegoti, bet ir palengvina kėlimąsi ryte. Kūnas pripranta ir natūraliai jaučia kada jam laikas miegoti, todėl lengvai užmiega. Geras įprotis ir aiškus miego rėžimas iš esmės pagerina miego kokybę. Vakare nuraminkite savo mintis ir kūną Sportas turi didelę reikšmę geram miegui ir savijautai, tačiau sportuoti vakare – nepatartina. Prieš miegą vertėtų nurimti ir atsipalaiduoti. Šilta vonia atpalaiduoja kūno raumenis, o gera knyga ar meditacija padės nuraminti mintis.

Būtinai išvėdinkite miegamąjį, įsijunkite ramią muziką. Kambarys turėtų būti tvarkingas, neapkrautas nereikalingais daiktais. Miego kokybę gali lemti ir dulkės bei aitrūs kvapai, todėl pasirūpinkite, kad jokie pašaliniai veiksniai jums netrukdytų. Pasirinkite kokybišką lovos čiužinį ir pagalvę, kad kūnas galėtų atsipalaiduoti ir gerai pailsėti jam būtina tinkama atrama. Patogi lova – vienas iš svarbiausių gero miego receptų.