sportas-ir-darbas

Kaip suderinti fizinį darbą su sportu?

Kaip suderinti darbą su sportu?

 Ne paslaptis, jog dirbant sportuoti tampa gerokai sunkiau. Lieka mažiau laiko, o jeigu tai fizinis darbas – dar ir jėgų sumažėja. Tačiau jei šiuo metu tik sportuoji ir ieškai darbo, kuris netrukdytų tavo fiziniam aktyvumui – pasižvalgyk į darbo pasiūlymus https://randu.lt/darbo-skelbimai/vilnius .

 Darbas neturi būti sunkus fiziškai, kad gadintų rezultatus sporto salėje. Tai gali būti ir paprasčiausias darbas, kuriame tenka visą laiką prastovėti, pravaikščioti. Ar tai būtų slaugytojas, ar mokytojas, ar statybininkas, ar kirpėjas, ar kokios nors kitos srities specialistas, visiems gali būti sunku prisiversti vien ateiti į salę. O dar sportuoti? Ne visi pasiryžta, ne visiems užtenka jėgų.

 Pateiksime keletą pastebėjimų ir patarimų, kurie, tikimės, jog pravers.

  1. Pradėjus dirbti tokį darbą pirmą kartą ar po ilgos pauzės, kūnui reikia prisitaikyti prie krūvio. Greitai pastebėsite, kad darosi sunku sportuoti ir ypač pavargsta kojos. Adaptacijai reikia bent kelių savaičių (~3). Praėjus šiam laikotarpiui, kūnas turėtų geriau reaguoti į darbą ir sportą, efektyviau atsigauti. Todėl per šį periodą stenkitės ir toliau sportuoti. Jei ne kaip visada, tai bent lengviau.
  1. Jeigu išeina – labai gerai būtų sportuoti prieš darbą. Jeigu ne: po darbo, prieš pradedant dirbti su svoriais, atlikite 20-30 min lengvą kardio. Papildomas kardio ne tik padidins ištvermę tolimoje perspektyvoje ir leis geriau dirbti, bet ir padės šalinant metabolitus, atsigaunant-apšylant prieš treniruotę.
  1. Geriau rinktis viso kūno treniruotes. Tokiu būdu labai nenuvarginsite vienos raumenų grupės, krūvis pasiskirstys tolygiai visam kūnui ir bus lengviau darbo metu. Organizmas geriau prisitaikys prie dažnesnių krūvių tai pačiai raumenų grupei, bet su mažiau „apimties” (volume) nei maksimalių krūvių vienai raumenų grupei (tik kartą per savaitę pvz.)

Negana to viso kūno treniruotės apskritai yra efektyvesnis treniravimosi būdas natūraliems sportininkams/mėgėjams.

  1. Svarbiausias elementas – poilsis. Jūs daugiau laiko praleidžiate aktyviai, todėl natūralu, kad poilsio irgi reikia daugiau. Jeigu išeina miegokite daugiau negu 7 ar 8 valandas.

Išbandykite ir kitas atsigavimo priemones, pvz. masažus, karštas vonias, o gal kaip tik šaltus dušus.

  1. Nemeskite sporto. Sportas padeda ir darbe. Neišeina kilnoti didelių svorių? Bent prasitampykite, treniruokite ištvermę – tai padės sveikatos prasme, sumažės nugaros ar kitos srities skausmo rizika vėliau ateityje.
  1. Sumažinkite kardio treniruočių/jų ilgį. Neviršykite tų 30 min kardio. Ir taip nėra jėgų, kam galutinai prisibaigti tokiais dideliais krūviais.
  1. Sunkiausias treniruotes pasilikite poilsio dienoms (pvz. savaitgaliams).
  1. Dažniau naudokite sumažinto krūvio savaites. Ar tai būtų savaitė be sporto, ar su lengvesniais svoriais – priklauso nuo organizmo nuovargio lygio. Nereikia kas antrą savaitę praleidinėti sporto salės. Paprasčiausiai lyginant su žmonėmis, kurie dirba fiziškai lengvesniuose darbuose, jums teks ilsinti savo centrinę nervų sistemą kiek dažniau.

O kas jeigu ne? Na, tai reikalauja visos atskiros temos, bet sumažinto krūvio savaičių kartais reikia mums visiems. Be jų gali būti ne tik stagnacija, bet ir regresas, galime rimtai susižeisti. Persitreniravimas nėra mitas, tai realybė. Pavargsta ne tik mūsų raumenys.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top