Ar sportas padeda išvengti ligų?

Sveikata

Sportas ir bet koks  fizinės veiklos krūvis padeda išvengti ligų. Reguliari mankšta ne tik padeda atsikratyti antsvorio, bet  sumažina riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis ligomis. Atraskite jums patinkančią fizinės veiklos rūšį ir mėgaukites sveiku bei ilgu gyvenimu. Sporto naudos sveikatai sąrašas įspūdingas, o reikalavimai gana paprasti- jums tereikia juos vykgyti. Fizinė veikla be galo svarbi metant svorį ir reikalinga tam, kad netektumėte daugiau riebalų ir neprarastumėte raumenų masės. Fizinė veikla bei sportas turi ir daugiau privalumų. Sportuojant jūsų sveikata pagerės ir pavyks išvengti  įvairių ligų.

Pirma- širdies ligų- reguliari fizinė  veikla padeda stiprinti širdies raumenis: sumažina kraujospūdį, cholesterolio kiekį, geriau cirkuliuoja kraujas, pagerėja širdies veikla. Tai pat sumažėja rizika patirti širdies smūgį, susirgti širdies ligomis ir turėti aukštą kraujospūdį.

Antra- 2 tipo diabeto- tai šio amžiaus  žmonių liga. Fizinė veikla paskatina svorio kritimą ir padeda išvengti arba  kontroliuoti šią ligą. Numetus svorio, sumažėja  kraujo spaudimas tai labai svarbu diabetu sergantiems žmonėms.

Trečia- antsvorio ir nutukimo galima išvengti sportuojant ir tinkamai maitinantis. Kontroliuoti svorį būtina, nes antsvoris tai raktas į daugelį ligų.

Ketvirta- nugaros skausmo- nugaros skausmą galima sumažinti arba jo išvengti atliekant tam tikras fitneso  programas į kurias įtraukti raumenų stiprinimo ir kūno lankstumo lavinimo pratimai.

Penkta- osteoporozės-vaikščiojimas, lėtas bėgimas, kopimas  laiptais stiprina raumenų strūktūrą. Derinkite sportą su tinkama mityba: valgykite daug kalcio vitamino D turinčių produktų.

Šešta- nauda psichologinei sveikatai- sportas padeda nugalėti stresą ir kovoti su depresija bei nerimu, sportuojant išsiskiria laimės hormonas andorfinas, gerinantis nuotaiką.

Kokį išsirinkti sporto klubą?

Sportų klubų daug, tačiau patartina rinktis klubą sukurtą medicinos žinių pagrindu, kuriame paciento sveikata rūpinasi kvalifikuoti kineziterapeutai, naudojama naujausia medicinė aparatūra, individualus požiūris į kiekvieną klientą. Atlikus medicinius tyrimus pritaikomos reikalingos paslaugos: gydomieji masažai, sporto treniruotės, gydomosios procedūros, gydomieji masažai, atpalaiduojamieji masažai, sportiniai masažai.