Kaip išsirinkti žoliapjovę?

Tie, kas turi nuosavus namus supranta, jog rūpintis savu kiemu yra privaloma. Tam, kad namų kieme nuolatos žaliuotų žalia ir vešli žole, vertėtų ja tinkamai pasirūpinti. Tokio tipo rūpestis susideda iš jūsų noro ir tinkamų priemonių. Tiesa, tas priemones reikia įsigyti, tačiau jos neviršija „kosmosinių“ kainų, todėl yra išties visiems įkandamos. 

Kaip pasirinkti tinkamą žoliapjovės dydį?

Renkantis žoliapjovės dydį labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokio pločio yra jūsų veja. Tai reiškia, kad kuo platesnė bus jūsų žoliapjovė, tuo didesnį žolės plotą ji galės nupjauti tiesiog vienu kartu. Žinoma, jeigu šis įrenginys bus ypatingai platus, o jūsų kiemas – nedidelis ir siauras, tik sugaišite laiko bandydamas norint jame išlaviruoti.  Dėl to, renkantis žoliapjovės pjovimo plotį, reikėtų atsižvelgti į pačios vejos dydį: 

  • gana mažai vejai užtenka ir 32 centimetrų žoliapjovės pjovimo pločio 
  • ~ 350 kv. m. – 500 kv. m. siekiantiems žolės plotams reikėtų įsigyti  40 – 46 centimetrų žoliapjovės pjovimo pločio
  • ~  1000 kv. m. žolės plotui jau prireiks 46 – 51 centimetrų žoliapjovės pjovimo pločio
  • žolės plotams, kurie yra didesni nei 1000 kv. m, reikėtų rinktis tokius įrenginius, kurie geba vienu kartu apimti ne mažiau kaip 51 centimetrų žolės.

Tiesa, prie tam tikrų žoliapjovių modelių šis parametras gali būti nenurodytas, todėl tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į paties įrenginio plotį, o tai reiškia, kad pjovimo plotis už jį būna tik vos keliais centimetrais mažesnis. Na, o jeigu nenorite gaišti laiko paieškoms – https://www.aleina.lt dirbantys specialistai jums patars ir padės išsirinkti tinkamiausią žoliapjovę jūsų namų kiemui!

Mechaninės vs akumuliatorinės žoliapjovės

Nusprendus, kad jums yra reikalinga žoliapjovė, reikės pagalvoti ir apie jos tipą. Tiesa, kiekvienas jos tipas turi savų privalumų, todėl šie jums padės apsispręsti, kokį tinkamą tipą jums reikėtų pasirinkti. 

Mechaninės žoliapjovės. Tai yra pats pigiausias ir paprasčiausias ir pigiausias žoliapjovių tipas, kuris neturi jokio variklio, o dėl to nereikalauja ir kuro. Tokio tipo modeliai pasižymi ypač nedideliu svoriu bei neskleidžia didelio triukšmo, o tai reiškia, kad jų eksploatavimui reikalingos ypatingai minimalios išlaidos. Viskas, ko gali prireikti yra tik geras fizinis pasirengimas, nes tik nuo jūsų pastangų priklausys šio įrenginio judėjimo tempai. Taip pat mechaninės vejapjovės yra ekologiškos, nereikalauja specialios priežiūros bei pjauna tiksliai ir švelniai. 

Akumuliatorinės žoliapjovės. Šios žoliapjovės taip pat neturi jokio variklio, todėl priklausomai nuo akumuliatoriaus talpos, galėsite nupjauti tik mažus arba vidutinius plotus.  Būtent ši sodo technika neleis apriboti jūsų jokiais papildomais laidais, bus gana lengva ir tyli bei jos priežiūra nereikalaus specialių pastangų. Tiesa, vienintelis šios žoliapjovės trūkumas yra toks, jog būsite apriboti akumuliatoriaus talpos, o ją nuolat turėsite pakrauti. Jeigu žolės plotai yra didesni, šis procesas gali reikalauti šiek tiek daugiau laiko, todėl tokiais atvejais siūloma pagalvoti apie papildomą akumuliatorių, kuris leis darbuotis žymiai ilgesnį laiką be jokios papildomos pertraukos.

Elektrinės vs benzininės žoliapjovės

Elektrinės žoliapjovės. Šio tipo žoliapjovės sveria ypatingai nedaug, yra gana tylios ir į aplinką neskleidžia jokių išmetamųjų dujų. Elektrinių žoliapjovių nereikia krauti ir ja patogiai galima dirbti esant bet kokiam kampui. Taip pat eksploatavimo sąnaudos nėra didelės, o jų vibracijos lygis – žemas.
Tiesa, šis žoliapjovės tipas nėra pats galingiausias, o visus judesius apriboja laidas. Na, bet jeigu jus žavi šios žoliapjovės privalumai, tuomet didesniems plotams galite pasitelkti prailgintuvą. Svarbu atsiminti tai, kad šios žoliapjovės negalima naudoti, kai žolė yra drėgna! Benzininės žoliapjovės. Šis žoliapjovės tipas yra pats galingiausias, todėl jis puikiai tinka net ir dideliems plotams. Benzininė žoliapjovė nėra apribota jokiu laidu ar akumuliatoriumi. Būtent dėl laidų ir kabelių nebuvimo, šie žoliapjovių tipai laikomi itin saugiais, o aštrūs jų peiliai susidoroja ir su sudžiuvusiomis žolėmis, ir su krūmų šakomis. Taip pat benzininės žoliapjovės pasižymi savo ypatingu tvarumu ir ilgaamžiškumu.

Scroll to Top