Kaip sportas veikia organizmą

Turbūt kiekvienas esame girdėję, kad norint palaikyti sveikatą – sportas yra būtinas. Tačiau vien pats faktas nemotyvuoja, dėl to verta smulkiau išsiaiškinti visą procesą, kaip organizmą veikia sportas.

Pradėjus sportuoti – paspartėja kvėpavimas, kraujo padavimas į raumenis padidėja net iki 25 kartų. Be to, dėl reguliaraus fizinio krūvio hipertrofuoja (padidėja) širdis ir griaučių raumenys. Sportuojant taip pat padidėja prakaito išsiskyrimas bei pakyla fizinė temparatūra. O jei jums įdomu, kaip visa tai siejasi su geresne sveikatos būkle – paaiškinsiu kiek paprasčiau:

Ilgesnis gyvenimas:
tinkamose ribose esantis kūno svoris bei reguliarus sportas prisideda prie priežasčių, kurios lemia ilgesnį gyvenimą.

Mažesnė širdies ligų tikimybė:
reguliarus sportas palaiko optimalų svorį, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje bei vidutinį kraujospaudį, dėl to mažėja tikimybė susirgti kraujagyslių ar širdies ligomis, kurios gali sukelti net mirtį.

Didesnis organizmo atsparumas:
sportuojantys žmonės serga daug rečiau nei nesportuojantys, o jei suserga – komplikacijų tikimybė taip pat mažesnė.

Keletas trūkumų:
nors sportas teikia daugiau naudos nei žalos, tačiau nereiktų pamiršti ir keletos žalingų faktorių, kuriuos jis gali sukelti: reguliariai sportuojant (ypač kilnojant sunkumus) gal atsirasti stuburo, sąnarių, kelio girnelės problemų. Taip pat pasitaiko įvairių traumų, tokių kaip: sąnarių išnirimas, raumens ar sausgyslių plyšimas, sausgyslių patempimas. Traumų tikimybę sumažina tinkamas apšilimas prieš treniruotę.