Sportuoji? Saugokis, tavęs tyko karpos!

Tyrimai rodo, kad net 70-iai procentų žmonių bent kartą gyvenime ant rankų, pėdų ar delnų buvo atsiradusios karpos. Karpos – grublėti gerybiniai dariniai (navikai), susidarantys ant odos, dėl žmogaus papilomos viruso. Apie karpas dažniausiai nekalbama vienaskaita, nes, jei jos atsiranda, tai kaip tyčia, ne po vieną.

Šis susirgimas, kaip, beje, ir nagų grybelis, veisiasi bei plinta drėgnoje terpėje, tad riziką užsikrėsti karpomis gerokai padidinate, jei:

  • sporto klubų persirengimo kambariuose, baseinuose, pirtyse ar viešuosiuose dušuose vaikščiojate basomis kojomis, 
  • jei baseine dalinatės rankšluosčiu su draugu ar artimuoju,
  • jei Jūsų sportiniai bateliai jau seniai buvo skalbti,
  • jei po treniruotės iškart nepasikeičiate drėgnų kojinių,
  • jei sužeistos vietos nesaugote (įpjautą ar kitaip sužalotą vietą laikykite švariai, jei reikia užklijuokite pleistrą, kad jokios bakterijos nepapultų ant žaizdos, nes karpos mėgsta įsikurti ir buvusių žaizdų vietose).

karpos (2)

Taip, kuomet kalbame apie karpas, sportininkai ir tie žmonės, kurie rūpinasi savo sveikata bei kūnu yra rizikos grupėje. Sportuojantys asmenys sportuoja sporto klubų treniruočių salėse, kur kasdien lankosi daug ir įvairių nepažįstamų bei prakaituojančių žmonių.
Pripažinkime, sportas yra drėgna veikla, tad prakaito neišvengsime. Kaip tik todėl sporto klubų dušo kabinose reikėtų vaikščioti su šlepetėmis, visuomet autis tik švarius sportinius batelius, o susižeidus saugoti sužeistą vietą nuo prakaito bei bakterijų.
Svarbu paminėti ir tai, kad karpomis, kaip ir grybeliu, dažniausiai užsikrečiama, kuomet organizmo imuninė sistema yra susilpnėjusi. Taigi pamačius ant savo kūno karpą, pirmiausia reikėtų susimąstyti, ar sveikai maitinatės, ar sportuojate, ar tinkamai išsimiegate? Šie trys veiksniai yra kertiniai dalykai, palaikantys tvirtą mūsų kūną bei jo sveikatą.

kad karpu nebutu reikalingas geras miegas
Kai kuriais atvejais karpos gali išnykti pačios, tačiau ar tikrai reikia laukti 2-3 metus, ar vis tik geriau imtis atitinkamų priemonių, kad šie nemalonūs odos dariniai dingtų greičiau? Be to, karpas būtina gydyti ir todėl, kad jos linkusios plisti. Jei užaugo viena, per mėnesį ar kelis, gali atsirasti daugiau. Todėl šiuos odos darinius šalinti būtina.

Karpas gydyti galima keliais būdais:

  • medikamentiniu, 
  • elektrokoaguliaciniu, 
  • kriodestrukciniu, 
  • lazerioterapiniu. 

Pats efektyviausias gydymo būdas, tai lazioterapija, nes tokiu būdu karpos atsikratote greitai, procedūros metu nepažeidžiami greta esantys audiniai, gijimo procesas greitesnis nei kitų būdų.

Daugiau apie karpas: https://www.lazeriniscentras.lt/

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top