Plento dviračiai

plento dviraciai
Dviračių rūšių šiais laikais yra įvairių, tai miesto, plento, kalnų, hibridiniai ir kt. Kiekvieno tipo dviratis yra skirtas važinėti tam tikru keliu ir tam tikru laiku, be to, atitinka įvairių klientų (dviratininkų) reikalavimus. Šiandien norėtumėm plačiau papasakoti apie plento dviračius, nes būtent jie savo rėmo išvaizda, padangomis bei vairo forma skiriasi nuo kitų dviračių, be to, plento dviračiai yra skirti lenktynėms.
Plento dviračiai – dviračiai, skirti greitam važinėjimui plentu, kai kuriais atvejais miestų gatvėmis bei lygiais takais. Tokie dviračiai dažniausiai perkami ruošimuisi lenktynėms bei pačioms plento lenktynėms.
Kaip atrodo plento dviračiai?
Tokių dviračių rėmai yra tvirti, tačiau labai lengvi. Dažniausiai plento dviračiai sveria apie 10 kg., taip yra todėl, kad lenktynių metu dviračiai „skrietų“ kaip įmanoma greičiau. Plento dviračio ratai yra 28 colių, o pačios padangos – labai siauros.  Vairas – siauras ir riestas. Toks vairo ir padangų pasirinkimas yra neatsitiktinis. Kuo vairas siauresnis, tuo dviračio aerodinaminės savybės yra geresnės. Plento dviračiai turi 12-18 pavarų. Na, o rėmo dydis plento tipo dviračiams yra parenkamas pagal dviratininko ūgį ir kojų ilgį.
Plento dviratį dažniausiai įsigyja sportininkai (dalyvaujantys dviračių plento lenktynėse) bei mėgėjai, kurie nori pajusti, ką reiškia greitas „lėkimas“ plentu ar lygiomis miesto gatvėmis. Svarbu paminėti, kad plento dviratis nėra skirtas kasdieniam važinėjimui, tuo labiau – turizmui, nes tokio dviračio padangos yra  labai siauros (tai reiškia, kad važiavimas bekele ar nelygiu keliu, gali būti sudėtingas). Be to, sėdėsena nėra pritaikyta ilgam važiavimui, tad su tokiu dviračiu išvykus į turistinę kelionę, gali būti šiek tiek keblu.