Kodėl po sporto skauda sąnarius?

Sportuojate? Norite pasiekti kuo aukštesnių ir geresnių sporto rezultatų? Treniruojatės itin intensyviai ir siekiate vasarą pasitikti geriausioje fizinėje formoje? Tai puiku, aktyvi fizinė veikla yra sveikintinas dalykas. Tačiau, kai kuriais atvejais žmonės persistengia, todėl patiria įvairių traumų. Dėl sporto žmonės gali susidurti su patempimais, išnirimais, o taip pat ir raumenų arba sąnarių skausmais.
Sąnarių skausmai gali atsirasti dėl to, kad Jūs kilojote per sunkius svarmenis. Kad to išvengtumėte, rekomenduojame sumažinti krūvį ir tempą, taip pat derėtų daryti tam tikras pertraukas. O galbūt Jūs pratimus atliekate neteisingai? Šiais ir panašiais klausimais geriau pasikonsultuokite su sporto klube dirbančiu treneriu. Jis patikrins, ar viską darote teisingai, parekomenduos, kokius krūvius rinktis ir pan. Kitu atveju galite sau rimtai pakenkti.

sanariu skausmas

Jūsų sąnarys skausmingas ir patinęs? Jį skauda ir po treniruotės? Uždėkite šaltą arba šiltą kompresą ant skaudamos vietos. Taip pat skaudamas vietas galite patepti priešuždegiminiais tepalais, Skauda sąnarius jau kelios dienos po sporto? Tuomet kreipkitės į gydytoją.
Jei sergate sąnarių liga ir skausmas yra ne vienkartinis, jam paaštrėjus, rekomenduojama nesportuoti. Tačiau praėjus sąnario skausmams fizinis krūvis yra būtinas, nes sąnarys, kuris nejuda yra mažiau aprūpinamas krauju, todėl jo būklė intensyviai stiprėja. Be to, svarbu paminėti, kad jeigu Jūs mažai judate dėl sąnarių skausmų Jums gali išsivystyti osteoporozė, hipertenzija, nutukimas, o kiekvienas papildomas kilogramas tik padidina krūvį sąnariams, kuriems ir taip nelengva.
Taip pat dėl skaudančių sąnarių, reikėtų vengti peršalimo, skersvėjų ir kitų panašių dalykų, nes sudrėkę sąnariai ima skaudėti daug stipriau. Taip pat, jei norite padėti savo sąnariams, nepamirškite valgyti kuo daugiau žuvies, daržovių, imbiero, papildomai vartokite kalcio ir vitamino C, taip pat venkite mėsos.