lauko-teniso-kortas

Pažaiskime lauko tenisą? Smagus ir naudingas sveikatai žaidimas

Lauko tenisas populiarus žaidimas visame pasaulyje. Tikriausiai nerasite žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs tokių pavardžių, kaip Novak Djokovic, Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray ar Marija Šarapova. Jie — vieni geriausių ir žinomiausių lauko tenisininkų pasaulyje. Žinoma, negalima pamiršti ir Lietuvos. Jau ne vienerius metus teniso profesionalų asociacijoje (ATP) puikius rezultatus demonstruoja ir geriausias mūsų šalies tenisininkas — Ričardas Berankis. Bet pradėkime nuo pradžių. Lauko teniso istorija: kaip atsirado šis žaidimas? Kas buvo jo pradininkas ir kokios pagrindinės šio žaidimo taisyklės?

Pasirodo, lauko teniso atsiradimo užuomazgų galima rasti dar senovės Graikijoje. Žinoma, tuo metu žaidimas buvo labai primityvus, tačiau panašumų tikrai buvo. Tikrasis lauko teniso „tėvas“ velsietis majoras Walteris Cloptonas Wingfieldas. Jis 1873 m. pristatė pirmąsias teniso taisykles Didžiosios Britanijos visuomenei. Majoras W.C. Wingfieldas žaidimą „sulipino“ iš keleto kitų panašių žaidimų, kurių metu kamuoliukas mušinėjamas per tinklą. Šiek tiek patobulinęs ir pridėjęs keletą naujų taisyklių velsietis tapo vieno pelningiausio pasaulyje sporto pradininkų. Neilgai trukus, tenisas išplito ir labai išpopuliarėjo ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. XIX pabaigoje pradėti rengti ir pirmieji teniso turnyrai, įkurta Tarptautinė lauko teniso federacija. Galiausiai pasaulio teniso vientisumą lėmė 1972 m. įkurta ir ATP, kuri ir dabar yra viena svarbiausių institucijų, atstovaujančių ir organizuojančių aukščiausio lygio teniso turnyrus.

Teniso taisyklės nėra labai sudėtingos, tačiau žaidimas reikalauja gero fizinio pasirengimo ir ištvermės. Tenisas žaidžiamas stačiakampėje aikštelėje (korte). Žaidimas žaidžiamas dviejų arba keturių žaidėjų. Teniso žaidimo tikslas — pasinaudojus rakete permušti kamuoliuką per tinklą į priešininko pusę. Svarbu, tai kad žaidėjas kamuoliuką mušti gali ne vėliau, kaip vienąkart jam atsimušus į aikštelę jo paties pusėje. Jei to padaryti nepavyksta — tašką gauna varžovas.

Tenisas yra naudingas sveikatai. Daigelis gydytojų rekomenduoja tenisą, kaip vieną iš aktyvių sporto šakų. Žaidžiant tenisą dirba visi kūno raumenys, suaktyvėja širdies darbas ir paintensyvėja kraujotaka. Kitas svarbus privalumas — tenisas dažniausiai žaidžiamas lauke, todėl žmogus gali mėgautis grynu oru. Pasirodo, žaidimas ne tik smagus, bet ir sveikas užsiėmimas. Laikas pirkti raketes!

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top