Kodėl nereikia laikytis dietų?

file50088450_df4a85c8

Gražus bei sportiškas kūnas yra kiekvieno iš mūsų tikslas, tačiau jei apsileidžiame ir valgome viską, kas yra nesveika mūsų organizmui, greitai priaugame papildomus kilogramus, o kaip žinoma priaugti yra lengviau nei numesti. Todėl privalome gerai pagalvoti apie pasekmes bei ar nesveiko maisto vartojimas bei žalingi įpročiai mums tikrai daryt laimingais. Juk kai nematai savęs gražaus veidrodyje, jautiesi nelaimingas bei silpnas. Tokiomis silpnumo akimirkomis tik dar labiau norisi valgyti nenaudingus mums patiekalus. Greitas būdas numesti svorį yra ir tai paprastai būna dietos, kurios užtrunka tam tikrą laikotarpį, po jų svoris nukrenta, tačiau yra priežasčių dėl kurių nereikia jų laikytis.

1. Tikriausiai jau esate begalės kartų girdėję nesėkmingų istorijų, kuomet žmonėms išeina numesti svorio, tačiau jie greitai grįžta atgal ir su kaupu. O ypač, kai per trumpą laiką numetami nereikalingi kilogramai, pradėjus vėl valgyti įprastai ir grįžtama prie senų įpročių, tuomet svoris vėl grįžta. Ir tik 20 procentų žmonių pavyksta išlaikyti svorį, o kitas likęs procentas pablogina situaciją.

2. Dietų laikymosi metu reikia labai save valdyti, kadangi jos tik sustiprina alkio pojūtį, o ypač tuomet, kai dietos yra itin drastiškos ir pavojingos žmogaus organizmui.

3. Labai sunku apgauti kūną, kadangi net ir po dietų jei padidinate kalorijų kiekį vos 100 kilo kalorijų, galite ir vėl priaugti svorio. Labai svarbu valgyti kuo daugiau ląstelienos bei baltymų, mažiau cukraus.

4. Dietos reikalauja ir laiko bei energijos. Ypač tuomet, kai reikia skaičiuoti suvalgomas kalorijas, sunkiau atsispirti skanėstams. Juolab kad ir maisto ruošimas užima daug laiko, o sveikas maistas to reikalauja — pasiruošimo. Taip pat maistas bei jo kiekis yra apribotas, kas dažnai tampa rutina ir dėl to žmonės meta dietas, nes nesigalvoja, kaip vienus ar kitus maisto produktus pakeisti sveikesniais.

5. Galiausiai dietos yra beprasmiškos, kadangi žmonės turi psichologiškai perprogramuoti save, mažinti maisto kiekį ir galvoti ne apie tai kokie bus rezultatai, kai numes svorį, o kas jiems yra sveika.