Automobilių sportas

Automobilių sportas mūsų šalyje yra itin populiarius, kadangi kasmet vyksta įvairūs su autosportu susiję renginiai. Vyksta drifto varžybos, treniruotės, raliai, kitos varžybos su automobiliais. Lietuvoje yra daug autosporto fanų ir dalyvių, kurie su nekantrumu laukia naujo renginio. Šis sportas priskiriamas vyrams, tačiau yra išimčių, kai automobilių sporto varžybose dalyvauja ir moterys.

Nors automobilių sportas atrodo pramoga, ypač greičio mėgėjams, tačiau tai pasiruošimo ir praktikos reikalaujantis darbas. Čia neužteks vien noro ir azarto, reikia turėti strateginį bei greitą mąstymą, o taip pat žinias susijusias su automobiliais ir technika. Reikia nepamiršti, kad automobilių sportas yra labai brangus malonumas, kuris greitai gali atnešti finansinės žalos. Vien paruošti sportinį automobilį reikalauja ne tik daug laiko, pasiruošimo, bet ir finansinių išteklių. Tad šis sportas dažnai būna tik išrinktiesiems arba turintiems rėmėjų. Tačiau kiekvienas greičio mėgėjas nori tapti lenktynininku ir važiuoti trasoje, tačiau ne kiekvienam lemta juo būti.

Užsidegimo neužtenka, kadangi daugelis galvoja, kad ir jie gali lengvai važiuoti bei aplenkti kitus dalyvius, bet toli gražu tai nėra lengvas sportas. Žinoma, jis nereikalauja didelio fizinio pasiruošimo, bet klaidingas išvadas daro daugelis. Bet visiems norintiems tapti lenktynininkais patariama geriau įsigilinti į taisykles, žinoti reikalavimus bei sąlygas, geriau pasidomėti autosporto varžybomis, juk dažnai reikalavimai keliami ne vien sportininkams, bet ir jų automobiliams.

Tačiau ir turint žinių, reikia apsispręst kurioje autosporto šakoje norisi save realizuoti, kadangi jų yra tikrai nemažai. Juk skirtingose šakose skiriasi ne tik automobiliai, bet ir jų paruošimo būdai, taisyklės. Pasirinkimas priklauso ne vien nuo lenktynininko asmeninių savybių, bet ir nuo pomėgių, domėjimosi viena ar kita autosporto šaka. Svarbu išmanyti savo sritį ir tobulėti joje, o nesidairyti į daug sričių, bet nei vienoje nebūti geru lenktynininku.

Scroll to Top