Kokias ligas gali sukelti nutukimas ir kaip to išvengti?

Kai pradedame kalbėti apie liekną, dailų kūną, pirma mintis apie, kurią pagalvojame yra grožis.
Tačiau kai kalbame apie savo kūno linijas – svorį, visų pirma reiktų pagalvoti apie sveikatą. Juk gražus kūnas yra sveikas kūnas.

Taip jau yra, jog dauguma apkūnių žmonių anksčiau ar vėliau pradeda skųstis sveikatos sutrikimais, vis blogėjančia savijauta. Ką jau kalbėti, kad net gerai atrodančių formų vyrus ar moteris gali kamuoti vidinių riebalų sankaupos. Taigi, kokios yra nutukimo rizikos bei kaip jų išvengti?

Dažniausiai, nutukimo išsekinti žmonės yra kamuojami:

  • dažno ir greito nuovargio;
  • dusulio, kuris yra jaučiamas fizinio krūvio metu;
  • sąnarių skausmu;
  • padidėjusiu kraujospūdžiu;
  • sutrikusiu virškinimu;
  • nuolatine nuotaikų kaita;
  • nepilnavertiškumo jausmo o vėliau ir kitomis, sunkiomis ligomis.

nutukimo gydymas

Pasak dietologų, dėl didelio svorio gali sutrikti ir dauguma organizmo funkcijų. Gali išsivystyti kvėpavimo sutrikimai – sutrikti plaučių funkciją. Iš to, išsivystyti ir miego apnėja. Taip pat, sergant nutukimo gali ištikti ir infarktas ar insultas. Jis atsiranda dėl to, kad širdis yra nepajėgi pakelti padidėjusio krūvio. Dar viena liga – cukrinis diabetas. Jis atsiranda dėl riebalų apykaitos sutrikimų. To pasekoje gali varginti dažnas ar net nuolatinis vidurių užkietėjimas, žarnyno ligos. Dar viena liga – vėžys. Moterims dažniau pasitaiko, gimdos, gimdos kaklelio, kiaušidžių, krūtų vėžys, o vyrams storos, tiesios žarnos bei prostatos vėžys.

Daugiau apie nutukimą rasite čia: Vilniaus dietologijos centras

Kaip kovoti su nutukimu?

Maisto reguliavimas. Visų pirma, svarbu susitvarkyti mitybą ir pakeisti jos įpročius. Valgykite dažniau (5-6 kartus per dieną), skaičiuokite suvartojamų kalorijų skaičių, nevalgykite riebaus – kaloringo maisto, nustokite valgyti naktimis, valgykite mažiau mėsos.
Fizinio krūvio palaikymas. Saugiesiems turintiems nutukimo problemų, rekomenduojamas ne mažesnis nei 30 min. intensyvumas per dieną, 5 kartus per savaitę. Vaikams, ne mažiau kaip 20 min, 3 kartus per savaitę. Aktyviai laiką galite leisti vaikščiodami, lankydami sporto salę, ar kitus aktyvius užsiėmimus būrelius. Tokius kaip joga, pilatesas ir panašiai.
Profesijos keitimas. Profesijos pakeitimas gali būti vienas iš rimčiausių pokyčių žingsnių. Mat padavėjas per valandą išdegina 175 kalorijas, statybininkas 297 kalorijas, o naras net 726 kalorijas. Kitaip tariant, pakeiskite sėdimą, ofiso darbą į aktyvų, nuolatos aktyvumo reikalaujantį darbą. Na, o jeigu mūsų patarimų nepakanka, apsilankykite čia:
www.dietoscentras.lt

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top