Probiotikai sportui

Probiotikai sveikai gyvensenai

Probiotikai yra toks papildas, kuris tinka visiems žmonėms be išimties. Juos gali vartoti moterys nėštumo metu, kūdikiai ar vaikai, bet kokio amžiaus vyrai. Žmonės neabejoja jų teikiama nauda po antibiotikų vartojimo, nes tuo metu žmogaus žarnyne žūva didžioji dalis ir būtina balansą atstatyti, jei norima atkurti buvusį organizmo balansą. Daug įvairių sutrikimų galima išgydyti pasitelkus probiotikus, bet pradžioje reikia įsitikinti, ar sutrikimas nėra sukeltas rimtesnių ligų ir probiotikai padės.

 

Probiotikų trūkumas yra siejamas su daugeliu sutrikimų. Alergijų, depresijos, nutukimo, lėtinio nuovargio prevencijai bei gydymui gali būti naudojamas šis paprastas, bet gyvybiškai reikalingas papildas. Ir nors kasdien stengiamės viską daryti kuo steriliau, apdoroti maistą termiškai, dažnai plautis rankas, bet bakterijos organizme gyvena visą laiką, be to jos nudirba būtiną darbą, bet mes nevertiname to, nes bakterijos nėra lokalus organas, kurį galėtume pamatyti.

 

Probiotikus galime pirkti vaistinėje, kartu su kitais maisto papildais arba galime stengtis jų gauti iš maisto. Kai kuriuose maisto produktuose galima sakyti, kad probiotikų visai nėra, o kituose jų labai daug. Visos raugintos daržovės dėl šios maisto paruošimo technologijos yra priturtintos probiotikų. Dauguma pieno produktų, kurie yra pagaminti iš natūralaus pieno ir nėra stipriai termiškai apdoroti, taip pat pilni probiotikų. Geriausia skaityti etiketes ir rinktis kuo natūralesnius produktus. Nors jų galiojimo laikas būna mažesnis, bet teikiama nauda kur kas didesnė. Ne tik kad gauname pagrindinių maisto medžiagų, tokių kaip angliavandeniai, riebalai ir baltymai, bet ir organinės kilmės mineralų, vitaminų ir įvairių gerųjų bakterijų.

 

Dažnai galvojama apie papildų kainą ir lyginama su kitais papildais ar jų rinkiniais. Būtina suprasti, kad ne būtinai brangesnis preparatas suteiks geresnį poveikį. Reikia rinktis tai, ko tikrai reikia organizmui, o kaina negali būti rodiklis.

 

Ligų gydymui naudojami vaistai, bet įvairių sutrikimų profilaktikai gali būti naudojami probiotikai. Jie nėra vaistas nuo visų ligų, bet yra būtini visapusiškai normaliam organizmo funkcionavimui. Jūsų pasirinkimas, ar probiotikus bandysite gauti iš maisto produktų, ar gersite specialius maisto papildus, jūsų organizmas tik padėkos.

Scroll to Top