Kaip prisiversti sportuoti

Kaip prisiversti sportuoti?

Ar jums trūksta miego ir vitaminų, o visiškai nesportuojate? Galbūt retkarčiais svajojate, kad jums diagnozuoja alergiją sportui? Šiame straipsnyje pristatysime keletą labai gerų priežasčių mankštintis ir kaip išlikti aktyviems. Niekas negimė viską išmanydamas ir netgi žymiausi sportininkai kažkada turėjo išmokti elementariausius dalykus. Laikykite principo „per kančias į žvaigždes“, paprašykite sporto instruktoriaus pagalbos, jei susiduriate su sunkumais, jis tikrai neatsisakys padėti.

Pripažinkime, pavargęs vairuoti ar eiti į sporto salę išėjus iš darbo ar studijų dažniausiai būna tingu

Pripažinkime, pavargęs vairuoti ar eiti į sporto salę išėjus iš darbo ar studijų dažniausiai būna tingu, ypač jei klumas ne tavo namuose ar darbovietėje, šalia mokyklos. Jei dėl šios priežasties nesportuojate, turite dvi išeitis – nustoti tingėti (valios lavinimas padės kitose gyvenimo situacijose) arba sportuoti namuose. Galite atlikti pačius elementariausius pratimus, bet vėlgi, greičiausiai būsite tingūs. Ypač pradžioje, kol nesusiformuoja įprotis.

Ką daryti, kad būtų lengviau pradėti žaisti naują žaidimą? Jei tik namuose turite pakankamai erdvės, įsigykite treniruoklį. Jis jus motyvuos sportuoti dviem būdais – užkliūdamas už akių ir primindamas, kad už jį sumokėjote galbūt ne tokią mažą pinigų sumą. Juk nenorėsite savo uždarbio paleisti vėjais? Pagailėsite investuotų eurų ir imsite sportuoti. Žinoma, tikriausiai galvosite ir apie savo sveikatą, geresnę savijautą, sutaupytą laiką, kad galite sportuoti bet kada jums patogiu metu, nes treniruoklis jums visada bus po ranka. Prieš pirkdami treniruoklį turėsite nuspręsti, kokių sveikatos problemų turite, kokias kūno vietas norite treniruoti, kiek namuose turite vietos, kiek pinigų galite skirti tokiam pirkiniui. Taip palengvinsite išsirinkimo procesą, nes treniruoklių pasirinkimas itin didelis.

Pagrindinis jų tikslas – priversti atleto širdį labiau dirbti, tačiau tokio tipo pratimai dažniausiai stiprina kojų ir pilvo raumenis

Jie gerina bendrą organizmo būklę ir padeda sumažinti antsvorį. Treniruoklyje esantis prietaisas rodo, kiek kalorijų sunaudojote, leisdamas reguliuoti krūvį, pasirinkti tinkamiausią programą pagal sveikatą ir fizinę būklę bei stebėti pulsą ir pulsą. Po intensyvaus krūvio sportininko organizmas kalorijas degina ilgiau. Važiavimas dviračiu padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, nugarą, mankštinti kojų raumenis, ugdyti ištvermę, tirpdyti riebalus apatinėje kūno dalyje. Steperiai padeda treniruoti kojų ir dubens raumenis. Bėgimo takelis padeda veiksmingai deginti riebalus, ugdo ištvermę, rekomenduojamas tiems, kurie mėgsta bėgioti ir turi kantrybės. Mėgstate bėgioti, bet nedžiugina lietuviški orai – lietūs, vėjas, šaltis? Namuose turint bėgimo takelį nebus nei per šalta, nei per šlapia. O elipsiniai treniruokliai vienodai gerai stiprina ir viršutinę, ir apatinę kūno dalis, padeda norintiems atsikratyti antsvorio. Jėgos treniruokliai – šios rūšies treniruokliai didina ištvermę ir raumenų jėgą, taip pat lavina lankstumą, šie įrenginiai dažniausiai būna mechaniniai, kartais su svarmenimis. Jie būna skirti tam tikrai raumenų grupei, pavyzdžiui, kojų lenkimui, tiesimui, rankų raumenims, pilvo presui mankštinti arba daugiafunkciai, stiprinantys visas raumenų grupes. Atsilenkimų suoliukai padės stiprinti pilvo presą, pagreitinti medžiagų apykaitą, o įvairūs svarmenys, priklausomai nuo jų rūšies, – numesti svorio, gauti daugiau jėgos ar stiprinti raumenis.

Norint pasiekti norimų rezultatų, išlaikyti formą ir nekenkti savo kūnui, reikia taisyklingai sportuoti, palaipsniui didinti krūvį, prieš mankštą apšilti ir pasitempti.Jei turite sveikatos problemų ar klausimų, kreipkitės į gydytoją, trenerį, kineziterapeutą, ir jis tikrai patars, kaip taisyklingai sportuoti ir kokius treniruoklius geriausia rinktis.

Scroll to Top