Ar midijos gali būti laikomos vienu iš supermaistų?

Ar susimąstėte kada nors apie midijų mitybą? Tie mieli maži vėžiagyviai, kuriuos galima patiekti pagamintus su kiautu arba be jo. Midijos gali būti šviežios, rūkytos, konservuotos ir net šaldytos (nuoširdi rekomendacija – šaldytos midijos iš FishWIsh.eu aukščiausios kokybės). Šiandien akcentuosime midijų mitybą, nes jos skanios, universalios ir kupinos sveikatą stiprinančių maistinių medžiagų. Pasiruoškite nustebti, nes midijų mityba išties vertinga. Taip pat, sužinosite, kaip jas paruošti ir kaip įtraukti į savo mitybą.

Midijų kelias į mūsų širdis

Juokinga, bet midijos buvo tas maistas, kuris vaikystėje mus dažniausiai gąsdindavo. Taip dažnai atsitinka dėl neįprastos maistui išvaizdos –  juodų kietų geldelių, kurios vaikus paprastai gąsdina labiausiai. Pirmiausia midijos nustebina savo kramtomąja tekstūra, vėliau švelniu ir sūriu skoniu, kuris iš tiesų yra labai patrauklus mūsų skonio receptoriams.

Skaitykite toliau ir rasite populiarų baltojo vyno midijų pomidorų ir grietinėlės padaže receptą.

Mūsų gyvenimo pamoka jums: jei kas nors jus gąsdina gyvenime, darykite tai vis tiek. Taip pat, jei maistas jus gąsdina, pabandykite jį bet kuriuo atveju – nes to nepadarę galite praleisti būsimą mėgstamiausią favoritą!

Mityba grįsta midijomis

 • Jos turi mažai kalorijų, tik apytiksliai apie 150 kalorijų.
 • Mažai riebalų (4 gramai riebalų ir 1 gramas sočiųjų riebalų).
 • Labai geras omega 3 riebalų šaltinis (500-1000 mg, kurie yra naudingi širdies sveikatai, mažina trigliceridų kiekį ir skatina smegenų sveikatą bei neša organizmui daug kitos naudos).
 • Daug baltymų (20 gramų vienoje porcijoje). Tai idealus kiekis patiekalui patiekti. Daugiau apie baltymų galią ir rekomenduojamus kiekius skaitykite kituose informaciniuose šaltiniuose.
 • Didelis vitamino B12 šaltinis (20,4 mcg), tai atitinka 340% rekomenduojamos paros dozės. B12 palaiko raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą, nervų sistemą ir yra maistinė medžiaga, kurią dažnai reikia skatinti vyresnio amžiaus žmonėms, vegetarams ir tiems, kurie anksčiau sirgo anemija. Pasitarkite su savo dietologu ar sveikatą prižiūrinčiu gydytoju, jei nesate tikri, ar jums reikia vartoti papildų.
 • Daugiau nei 100% dienos seleno poreikio, o šis palaiko jūsų imuninę sistemą ir skydliaukės veiklą.
 • Maždaug 275% mangano poreikio, kuris yra svarbus kaulų sveikatai ir padeda metabolizuoti baltymus, angliavandenius ir riebalus.

Tokia krūva naudos viename maisto produkte, kad midijos negali būti niekas kitas kaip tik supermaistas. Pirmyn mėgautis gurmaniškais patiekalais su midijomis ir greit pajusite savijautos pagerėjimą.

Kaip išsirinkti kokybiškas midijas?

 • Midijos turi būti laisvai suvyniotos į tinklinį maišelį ir laikomos ant ledo.
 • Šviežios midijos turi turėti datos žymą, kurioje būtų nurodyta jų nuėmimo data ir vieta.
 • Užuoskite jas! Šviežios midijos turėtų kvepėti jūros vandeniu.
 • Grįžę namo patikrinkite savo midijas ir, jei jos jau atsidariusios, išmeskite jas. Be to, jei po virimo midijos neatsidaro, jas taip pat būtina išmesti.

Kaip virti midijas?

 • Prieš gamindami midijas gerai išvalykite.
 • Prieš gamindami nuplaukite po vėsiu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.
 • Pakepinkite česnaką ir svogūnus ir pridėkite kitų žolelių, prieskonių, vyno, citrinų sulčių, kokosų pieno ir pan., priklausomai nuo skonio.
 • Suberkite midijų geldeles, patroškinkite paruoštame padaže kol įsigers visų skonių ir galutinai prasivers. Skanaus!
manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt kamtoreikia.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top