Kaip plokščiapėdystė kenkia sveikatai?

Plokščiapėdystė – viena iš daugelio ligų. Kviečiame sužinoti apie tai, kaip plokščiapėdystė kenkia sveikatai. Tiesa, reikia akcentuoti, kad ši liga nėra viena iš tų, kuri galėtų baigtis mirtimi, tačiau nepatogumų ji tikrai sukelia.

Jaučiamas diskomfortas

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad turintieji šią ligą, kartais gali patirti diskomfortą bei nemalonius potyrius. Gali būti jaučiams deginimo, tempimo, sukimo jausmus. Šie potyriai – nemalonūs ir varginantys.

Sudėtinga atlikti fizines veiklas

Dėl pėdų deformacijos, neretai būna sudėtingiau atlikti ir fizines veiklas. Jei bėgiojama, jei žaidžiami aktyvūs žaidimai ar atliekami tam tikri fiziniai pratimai, visa tai yra atlikti sudėtingiau nei žmogui, kuris nėra plokščiapėdis. Taigi, dėl šios priežasties, tampa sunkiau siekti ir puikių rezultatų sportinėse veiklose.

Greitesnis nuovargis, skausmas

Taip pat svarbu akcentuoti, kad plokščiapėdžiai greičiau pajaučia fizinį kojų nuovargį nei neturintys šio sutrikimo. Dar daugiau, po įtemptos dienos gali būti jaučiamas skausmas, kuris apima ne tik kojas, bet ir gali plisti į šlaunis, nugarą.

Sudėtinga rasti avalynę

Na, ir, žinoma, būtina paminėti ir dar vieną dalyką su kuriuo labai dažnai susiduria šį susirgimą turintys asmenys. Jiems dažnai būna sudėtinga rasti tinkamą avalynę, kadangi įprasta – tiesiog netinka arba ją avint, jaučiamasi nepatogiai. Gera žinia bent jau ta, kad šiuo metu vis daugėja gamintojų, kurie siūlo avalynę sergantiems šia liga. Taip pat galima įsigyti ir specialius avalynės dėklus.

Šiems žmonėms yra ypač svarbu atsakingai rinktis avalynę, galima atlikti pėdų masažą. Taip pat labai svarbu atsakingai rinktis fizines veiklas ir vengti pernelyg didelio fizinio krūvio. Na, o jei norite sužinoti dar daugiau naudingos informacijos, tai būtinai užsukite į http://www.stop-acta.lt/.

Scroll to Top