Geriausias vaistas besiskiriantiems – sportas

Skyrybos gali būti psichologiškai skausmingas ir ilgai uzsitesiantis laikotarpis žmonių gyvenime. Vieni su tuo susidoroja lengviau, kitiems reikalinga net psichologo pagalba. Taigi, kaip galima visą šį sunkų procesą palengvinti tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai? Čia į pagalbą ateina sportas.

Sporto nauda

 

  • Nuotaikos gerinimas. Norint sumažinti patiriamą stresą ar emocinį sunkumą patariama užsiimti bet kokiu sportu. Tai gali būti mėgiama sporto šaka, kurią dėl įtemptos dienotvarkės teko pamiršti kai kuriam laikui ar apsilankymai sporto salėje. Bet kokia fizinė veikla skatina kūne gamintis laimės hormonui, kuris ir atsakingas už gerą žmogaus savijautą.
  • Koncentracija. Sportuojant reguliariai galima pristabdyti smegenų ląstelių senėjimą, o tai padeda išlaikyti gerą psichologinį ir fizinį jausmą. Taip pat, pristabdžius smegenų ląstelių senėjimą pastebimas suaktyvėjęs kritinis mąstymas, kuris daro teigiamą įtaką mokymuisi bei dėmesio koncentracijai.
  • Stresas. Tai daugumos, įvairaus amžiaus patiriamas reiškinys, kuris negali būti ignoruojamas, nes gali prišaukti sudėtingesnių komplikacijų. Sportas padeda nutraukti kasdienes mintis ir rūpesčius, suaktyvėja kraujotaka, todėl kūnas pradeda geriau jaustis tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Moksliškai įrodyta, kad sportas mažina streso hormonus, todėl juo galima gydyti ir lengvus depresijos požymius.
  • Miegas. Kaip jau visi žinome, miegas vienas svarbiausių geros savijautos veiksnių. Norint užtikrinti kokybišką miegą kartais neužtenka naujos minkštos lovos ir malonių patalų. Sporto dėka žmogus gali greičiau užmigti nuo nuovargio, o ir miegas tampa kur kas kokybiškesnis ir efektyvesnis.
  • Svoris. Visi norime būti liekni ir gražūs. Tačiau tai pasiekti pavyksta ne visiems. Dėl to pradeda dingti motyvacija rūpintis savimi, ko pasekoje atsiranda vis daugiau viršsvorio atvejų. Norint neapkrauti kūno sunkumais, rekomenduojama reguliariai užsiiminėti sportu, tokiu kaip bėgiojimas, važinėjimas dviračiu ar kiti pratimai. Esant normaliam kūno svoriui, žmogus tampa laimingesnis, plius, sumažinama rizika susirgti lėtinėmis širdies ir kraujotakos ligomis.

Užsiiminėti sportu turėtų kiekvienas, nesvarbu ar jis patiria didelį stresą darbe ar jaučia širdgėlą po skyrybų su artimuoju. Jei ieškote teisinės pagalbos skyrybų atveju, tuome rekomenduojama susisiekti su skyrybų advokatai Vilniuje, kurie patartu visais kylamais klausimais greitai ir efektyviai

Scroll to Top